Kontroler Finansowy
Siedlce, Warszawa
Opis stanowiska

Solutions30 jest częścią Grupy Solutions30 notowanej na Giełdzie Euronext, dostarczającej usługi w obszarze nowych technologii, telekomunikacji, energetyki. Jesteśmy liderem świadczonych usług na rynku europejskim. Dzięki rozległej sieci wsparcia oraz optymalnemu systemowi i procesom zarządzania tą siecią, dostarczamy odpowiednie rozwiązania problemów technologicznych klientów, czyniąc to zarówno efektownie, jak i efektywnie.

Poznaj nasze wartości: Innowacja / Zaangażowanie / Zwinność / Przedsiębiorczość / Bliskość / Profesjonalizm

Jako Solutions30 od 20 lat stawiamy sobie za priorytet ułatwienie wszystkim dostępu do nowych technologii. Codziennie dbamy o to, aby wszystko wokół Ciebie działało dokładnie tak, jak powinno. Nasza sieć ekspertów i inżynierów dostępna jest dla klientów w dziesięciu krajach europejskich. Od 2019 roku Solutions30 działa również w Polsce poprzez sieć blisko 1000 pracowników oraz szeroką sieć podwykonawców.

Twój zakres obowiązków:
- Przygotowywanie miesięcznych raportów finansowych i zarządczych
- Wspieranie działu księgowości przy zamknięciach miesiąca (kalkulacja rezerw i odpisów aktualizujących) oraz w trakcie audytu finansowego
- Wsparcie w procesie przygotowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego
- Kontrolowanie / planowanie przepływów pieniężnych
- Konsolidacja wyników z różnych business units na poziomie zarządczym
- Przygotowywanie rocznego budżetu (bilans, cash flow, rachunek zysków i strat) oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń
- Przygotowywanie rocznego budżetu oraz kwartalnych prognoz finansowych (bilans, cash flow, rachunek zysków i strat) oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń
- Analiza rentowności na projektach
- Analiza kosztów operacyjnych,
- Analiza wydatków inwestycyjnych
- Udział w tworzeniu i kontroli procedur księgowych oraz ich automatyzacji
- Kreowanie i realny wpływ na układ planu kont dla celów rozwoju rachunkowości zarządczej
- Dostarczanie narzędzi finansowych wspierających pracę oraz podejmowanie decyzji biznesowych (modele do symulacji, specyficzne raporty, narzędzia do wyliczeń itp.)
- Współpraca z audytorami oraz instytucjami finansowymi

Profil kandydata

Nasze wymagania:
- Wykształcenie wyższe kierunkowe: Kontroling, Finanse, Rachunkowość, Ekonomia
- 5 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (preferowane w branży budowlanej)
- Doświadczenie w sprawozdawczości finansowej zgodnie z MSSF i znajomość kluczowych zasad księgowych dla firm świadczących usługi inżynieryjne i rozliczających projekty długoterminowe
- Doświadczenie w procesie zamykania miesiąca i roku oraz raportowania na potrzeby Grupy
- Doświadczenie w pracy z systemami finansowo-księgowymi
- Doświadczenie z narzędziami BI (mile widziane)
- Dobra znajomość rachunkowości, ogólnego planu kont i spraw podatkowych
- Biegła znajomość języka angielskiego
- Gotowość do wyjazdów służbowych

Nasza oferta

Oferujemy:
- pracę pełną wyzwań w firmie nowoczesnych technologii cyfrowych
- stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
- możliwości rozwoju w grupie spółek należącej do europejskiego lidera
- przyjazną atmosferę pracy
- możliwość pracy hybrydowej

Twoje zgłoszenie zostało wysłane prawidłowo, dziękujemy! Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Jeśli w treści CV została wyrażona zgoda na udział w przyszłych rekrutacjach, zachowamy Twoje dane.

Dział HR